Jak gwiazdy obchodzą Dzień Matki

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu. Relacja z mamą, jakakolwiek by ona nie była, jest wyjątkową więzią, której nie doświadczymy z nikim innym. Już od najmłodszych w ten szczególny dzień staramy upamiętnić kobiety, które dały nam życie. Robią to zarówno „zwykli” ludzie, jak i gwiazdy. Zobaczcie, jak Dzień Matki obchodzą diwy z pierwszych stron gazet.

Brytyjscy dżentelmeni

Zwyczaj obchodzenia Dnia Matki wywodzi się z czasów starożytnych, w których rola bogini - matki była niezwykle ważna.  Później o tej tradycji zapomniano. Pojawiła się na nowo dopiero  w siedemnastowiecznej Anglii. Co ciekawe, na wyspach, święto mamy nie przypada, jak w Polsce, 26 maja, ale w czwartą niedzielę wielkiego postu. Zwyczajowo w ten dzień, dzieci kupują mamom kwiaty lub słodycze. Od kilku lat do prezentów dołączają często życzenia składane za pośrednictwem mediów społecznościowych.  Trudno się dziwić, że robi to także (z jakim wdziękiem) Brytyjczyk z krwi i kości David Beckham. Fanki przystojnego piłkarza rozpływają się, czytając wzruszające słowa, które w Dzień Matki David kieruje do  stylistki fryzur Sandry West. Nierzadko dołącza do nich przepiękne, prywatne zdjęcia swoje i mamy. Co urzeka fanki jeszcze bardziej, w Dzień Matki David pamięta nie tylko o swojej mamie, ale i o matce swoich dzieci - Victorii. Zawsze publicznie składa jej podziękowanie za to, że to właśnie z nią ma wspaniałe dzieci i tworzą cudowną rodzinę.

Reklama

 

Z dzieckiem

Dla królowej sceny, posągowej Beyonce Dzień Matki to także bardzo ważne święto. Obchodzi go,  jak wszyscy Amerykanie, w drugą niedzielę maja (W Stanach Zjednoczonych z tej okazji ustanowiono nawet święto narodowe). Co ciekawe,  nawet w ten dzień Beyonce nie schodzi z piedestału i częściej niż życzeniami dla swojej mamy, dzieli się (a w zasadzie robi jej córeczka za pośrednictwem Instagrama) relacją z tego, jak ze swoją córką spędziła Dzień Matki. W tym roku wraz z Blue Ivy wybrały się do Muzeum Lodów. Choć może mniej o tym mówi, Beyonce ma bardzo dobre relacje ze swoją mamą.  Tina Knowles często podkreśla, że spiera swoją latorośl w karierze. Panie Knowles robią także wspólnie interesy - są założycielkami marki "House of Dereon".

 

Słodki dzień z mamą

Kalifornijskie Museum of Ice Cream stało się doskonałym miejscem do świętowania Dnia Matki nie tylko przez Beyonce. Swoją mamę zabrała tam również Katy Perry. Obydwie panie są bardzo zżyte. Choć może wydawać się to dziwne,  matka - pastorka i znana z burzliwego życia wokalistka od zawsze mocno się wspierają. Kilka lat temu Marry Perry Hudson wydała nawet książkę o swojej córce. Marry i Katy często pokazują się razem publicznie i starają się spędzić z sobą jak najwięcej prywatnego czasu.

Wspomniane gwiazdy łączy nie tylko fakt, że nie kryją się z miłością do swoich mam, ale także to, że wszystkie są ambasadorami uwielbianych na całym świecie perfum. Może właśnie miłość do mamy ma zapach taki, jak ten zamknięty we flakonikach sygnowanych ich nazwiskami?

Zobacz, jak mieszkańcy Krakowa celebrują Dzień Mamy:


Reklama

Najlepsze tematy