5 powodów, dla których warto kupić dobre perfumy

Perfumy dodają nam elegancji, podkreślają nasz charakter i sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjne. Z jakich jeszcze powodów je kupujemy?

Rynek wód perfumowanych i toaletowych stale się rozrasta. Choć wciąż królują duże, rozpoznawalne marki, wiele osób decyduje się kupować podrabiane perfumy z niepewnego źródła. Dlaczego warto kupować wyłącznie oryginalne kosmetyki?

Gwarancja zapachu

Reklama

Nabywając perfumy oficjalną drogą, mamy pewność, że ich aromat będzie zgodny z oryginalnym zamysłem twórcy. Wąchając podróbki, w pierwszej chwili możemy nie wyczuć różnicy, jednak jeśli od lat używamy tych samych zapachów, z pewnością po jakimś czasie rozpoznamy kopię.

Kupno bardzo niszowych modeli również może szybko odbić się nam czkawką. Aromat, który zachwycił nas po spryskaniu blottera może kompletnie nas rozczarować, gdy wejdzie w kontakt ze skórą. Wiele zapachów uwalnia swoją prawdziwą nutę dopiero po dłuższym czasie, dlatego lepiej, gdy weźmiemy pod uwagę wyłącznie sprawdzone flakoniki.

Trwałość perfum

Kolejnym atutem oryginalnych perfum od sprawdzonych producentów jest ich trwałość. Podróbki i słabej jakości zapachy zwykle bardzo szybko się ulatniają. Po kilku godzinach nie czuć po nich ani śladu.

Dobrej jakości  perfumy potrafią uwalniać swój aromat przez cały wieczór. Zapach stopniowo dojrzewa w kontakcie z naszą skórą i nie wietrzeje. Dzieje się tak dlatego, że stężenie ekstraktu zapachowego jest w nich znacznie wyższe niż w przypadku tanich wód toaletowych.

Problem wietrzenia tanich kosmetyków może dotyczyć nawet zawartości flakonika. Mało solidne wykonanie buteleczki może przyczynić się do stopniowego ulatniania się substancji zapachowych nawet wtedy, gdy perfumy leżą na półce.

Bezpieczeństwo i ekologia

Tanie zapachy mogą być dla nas szczególnie niebezpieczne, jeśli borykamy się z problemami skórnymi. Perfumy uznanych producentów charakteryzują się dbałością o jakość i bezpieczeństwo. Czym się to przejawia?

Perfumy są produktem, który ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Abyśmy mogły cieszyć się ich zapachem przechodzą setki testów alergicznych i dermatologicznych. Do ich produkcji używa się wyłącznie sprawdzonych, przebadanych składników pochodzenia naturalnego. Dzięki temu możemy być pewne, że kupując oryginalny zapach uznanego producenta, nasza skóra jest bezpieczna.

Jak to wygląda w przypadku kiepskiej jakości perfum? Często są wytwarzane z użyciem sztucznych, pozyskanych chemicznie składników. Mogą również zabierać barwniki, które po użyciu pozostawiają ślady na odzieży, a nawet trwale przebarwiają biżuterię. U osób szczególnie wrażliwych mogą wywołać reakcję alergiczną, a nawet astmę.

Małe dzieło sztuki

Oryginalne perfumy często same w sobie są małym dziełem sztuki. Zamknięte w nietypowe, piękne flakoniki mogą być ozdobą w naszym domu. Łechcą nie tylko nasz zmysł powonienia, ale także cieszą oko.

W przypadku mało znanych producentów lub podróbek, buteleczki prawie niczym się od siebie nie różnią. Nie są powodem do dumy i nie zajmują ważnego miejsca na naszej półce, a przecież piękny zapach nie powinien być dla nas powodem do wstydu.

Intymny prezent dla samej siebie

W końcu: perfumy to najlepszy upominek, jaki możemy podarować samej sobie. Intymny i bardzo osobisty prezent, dzięki któremu podkreślimy swój charakter - czy może być coś lepszego?

Perfumy dodają nam elegancji i sprawiają, że czujemy się piękniejsze i bardziej pewne siebie. To wystarczający powód, by raz na jakiś czas sprawić sobie lub komuś bliskiemu pachnący prezent.materiały promocyjne

Reklama

Najlepsze tematy