5 powodów, dlaczego warto mieć przynajmniej 3 różne zapachy na półce

Wiele osób przyzwyczaja się do jednego zapachu i stosuje go codziennie przez wiele dni. To spory błąd, którego powinniśmy unikać. Dlaczego?

Gdy już uda nam się wybrać idealne perfumy dla siebie, chcielibyśmy nosić je cały czas. Niestety, rzadko zdajemy sobie sprawę, jak nieprzyjemne skutki może mieć takie podejście. Oto kilka powodów, dla których powinniśmy zadbać o urozmaicenie wśród pachnących flakoników!

Reklama

Przyzwyczajenie

Pierwszy argument przeciwko posiadaniu wyłącznie jednego rodzaju perfum jest dość oczywisty. Nasz nos szybko się przyzwyczaja do zapachu. Już po kilku dniach korzystania z tego samego flakonika, woń staje się dla nas praktycznie niewyczuwalna.

Również dla osób, z którymi spędzamy dużo czasu w pracy czy w biurze nasz zapach szybko staje się neutralny. Chcąc sprawić, że będzie równie mocny jak kilka dni wcześniej zwykle wylewamy na siebie coraz większe ilości kosmetyku. Wówczas my nie odczuwamy większej różnicy, a aromat staje się zbyt ostry dla przechodniów i osób z dalszego otoczenia.

Oszczędność

Z pierwszym argumentem ściśle związany jest również drugi. Kupując tylko jeden rodzaj perfum, aby odczuć jakikolwiek satysfakcjonujący efekt musimy wypryskać większe ilości.

Co za tym idzie, flakonik kończy się dużo szybciej, więc częściej musimy uzupełniać domowe zapasy. Zwiększa to nasze wydatki, a nos przyzwyczajony do starego zapachu nie daje nam odczuć różnicy.

Na każdą okazję

Żadna z nas nie powinna posiadać ograniczać się do jednego rodzaju perfum. Inny zapach powinien towarzyszyć nam na co dzień, inny w czasie wystawnego bankietu, a jeszcze inny sprawdzi się na randce.

Każde z tych wyjątkowych wydarzeń wymaga od nas zupełnie innego aromatu, podkreślającego naszą pewność siebie i dopasowanego się do kreacji, którą mamy na sobie. Bardziej zmysłowe nuty doskonale nadadzą się na romantyczne spotkanie z ukochanym, a orientalny zapach świetnie dopasuje się do klimatu wieczornych imprez i bankietów. Za to świeże, słodkie i kwiatowe perfumy dobrze jest nosić na co dzień.

Dopasowanie

Dopasowanie aromatu do okazji to nie wszystko. Ulubione zapachy powinnyśmy zmieniać również, gdy zmieniają się pory roku.

Ciężkie zapachy, o których nawet nie pomyślałybyśmy latem, świetnie sprawdzą się zimą, gdy powietrze jest suche i chłodne, dzięki czemu wolniej ulatniają się one do otoczenia. Cytrusowe perfumy lepiej przyciągają uwagę otoczenia, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Jesienią, gdy powietrze zaczyna być chłodne świetnie sprawdzą się perfumy słodkie nuty, które przez długi czas będą unosić się wokół nas.

Koniec z nudą

Nawet jeśli bardzo łatwo przywiązujemy się do różnych perfum, czasem po prostu potrzebujemy nieco urozmaicenia. Jeśli całe życie byłyśmy związane z jednym zapachem, zarówno nam jak i naszemu otoczeniu już dawno spowszedniał ten aromat.

Decydując się na zakup nowego flakonika poczujemy się znacznie lepiej. Zwrócimy również uwagę przyjaciół, bliskich i partnera. Chyba warto raz na jakiś czas zerwać z rutyną i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa?

Reklama

Najlepsze tematy