Dzień Ojca – znani ojcowie i ich dzieci

Co robi David Beckham, by pomimo milionów na koncie pokazać dzieciom skromne życie? Jaką przekąskę przygotowywał małej Marii jej tata, słynny aktor Jan Peszek? Kto jest bardziej znany: Jerzy czy Agata Buzek? Przedstawiamy znanych ojców i ich dzieci.

Bywają surowi i krytyczni wobec swoich dzieci, ale najczęściej robią to ze zwyczajnej troski. Zbliża się Dzień Ojca, z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć sylwetki ojców, którzy są gwiazdami i dzieci idących bardzo często w ich ślady. Sprawdźmy, czy aż tak bardzo różnią się od zwykłych rodzin.

David Beckham i dzieci

Reklama

14-letni Romeo Beckham rozpoczął pracę w jednej z londyńskich kawiarni, w której wcześniej pracował jego starszy brat Brooklyn. Zarabia zaledwie 2,80 funta za godzinę, choć do tej pory zdążył już w życiu wziąć udział w paru intratnych projektach. Dużo łatwiej pieniądze zdobył jako model, biorąc udział w kampanii marki Burberry. Co prawda David Beckham nie może narzekać na puste konto, chce jednak pokazać swoim dzieciom, czym jest normalne życie. Nie zamierza wychowywać ich w przeświadczeniu, że luksus jest czymś standardowym. Piłkarz sam przyznaje, że jest surowym ojcem, ponieważ pragnie wychować dzieci na porządnych ludzi. Pomimo tego rygoru Beckhamowie tworzą kochającą się rodzinę, czego najlepszym przykładem jest majowe nagranie z ostatnich urodzin piłkarza, które szybko stało się viralem. Niespodziewane pojawienie się najstarszego syna doprowadziło Davida do łez!

Jan i Maria Peszek

Z dzieciństwa wspomina smak przyrządzanych przez ojca grzanek z cukrem. Co prawda Jan Peszek nigdy nie zachęcał córki, by poszła na aktorstwo, jednak dla młodej Marii ten wybór ścieżki życiowej był oczywisty. Może to dlatego, że ojca traktowała jak przyjaciela i raczej skłonna była go naśladować, niż buntować się przeciwko niemu. W szkole teatralnej Maria nie mogła liczyć na ulgowe traktowanie. Raz na egzaminie otrzymała zadanie, by rozpłakać się nad grobem ojca. Na wspólnych zajęciach Jan Peszek zawsze wymagał od niej więcej niż od pozostałych studentów. Jednocześnie podkreśla, że upór, pracowitość i bezkompromisowość córki mu imponują. Dzięki temu dziś jest jedną z najciekawszych wokalistek i aktorek w Polsce.   

Jerzy i Agata Buzek

Córka byłego premiera nie miała łatwych początku. Agata Buzek jako dziecko chorowała na ziarnicę. W wywiadach podkreśla, że udało jej się pokonać chorobę dzięki ogromnemu wsparciu rodziców. Ich siła i wiara sprawiły, że sama czuła się mocna psychicznie. Potem, gdy została aktorką i modelką, zarzucano jej, że robi karierę dzięki znanemu ojcu. Agacie udało się udowodnić własną wartość. Dziś były premier śmieje się, że pytają go w Europarlamencie, czy jest spokrewniony z tą słynną aktorką i podkreśla, że choć obydwoje są zapracowani, to spotykają się, kiedy tylko mogą, gdyż łączy ich silna więź.

Jerzy i Maciej Stuhr

Podczas tegorocznej gali rozdania Orłów, nagrodę za osiągnięcia życia otrzymał Jerzy Stuhr. Statuetkę wręczy mu syn. "Czego nie dotknąłeś, zamieniłeś w złoto" - mówił o ojcu w swoim wzruszającym i zabawnym przemówieniu Maciej Stuhr, który po ojcu odziedziczył nie tylko nazwisko, ale również talent i poczucie humoru. Podobnie jak w przypadku Marii Peszek, ojciec był jego największym krytykiem, dzięki czemu nauczył go przeżywać porażki. Maciej nie ukrywa, że Jerzy był dość apodyktyczny. Obecnie młody aktor gra w sztuce "Bal manekinów" reżyserowanej przez Jerzego Stuhra. Ojciec chwali Macieja za to, że potrafi się podporządkowywać, a jednocześnie kreatywnie podchodzi do roli i potrafi zaproponować coś od siebie.

Clint i Scott Eastwood

31-letni Scott Eastwood zapewnia, że najlepszą rzeczą, jaką zrobił dla niego ojciec był fakt, że nie pomógł mu w robieniu kariery aktorskiej. Twierdzi, że gdyby ułatwił mu sprawę, jako młody aktor niczego by się nie nauczył. W zdobywaniu kolejnych ról na pewno pomaga mu za to wygląd. Kto by nie chciał zatrudnić w filmie kopii młodego Clinta Eastwooda? Ponadto, wbrew słowom Scotta, nie do końca można zgodzić się z tym, że ojciec nie ułatwił mu zaistnieć w show-biznesie. Młody aktor zadebiutował właśnie w filmie Clinta, a potem zagrał jeszcze w trzech jego obrazach.

Już wkrótce świętować będziemy Dzień Ojca, a to doskonała okazja, by powiedzieć naszym tatom, jak bardzo są dla nas ważni. Warto nie tylko zadzwonić, ale znaleźć chwilę, by spotkać się i porozmawiać, a także obdarować prezentem: własnoręcznie upieczonym ciastem, krawatem lub pięknymi perfumami.

 


Reklama

Najlepsze tematy