Jak korzystać z perfum latem?

O ciepłych, wakacyjnych dniach marzymy przez cały rok. Nie ma nic bardziej komfortowego niż zwiewne ubrania, morza szum i wylegiwanie się w na plaży. Jak korzystać z perfum, by ich aromat długo utrzymywał się na skórze?

Zapach urlopu

Wiele osób ma jeden sposób na przedłużenie zapachu perfum - po prostu zwiększa częstotliwość ich aplikacji. Niestety, kolejnymi psiknięciami można tylko pogorszyć sprawę. Dość często bywa tak, że używając danego zapachu przez dłużej nos się do niego przyzwyczai i zwyczajnie nie wyczuwa. Tymczasem pozostałe osoby mogą mieć problem z odbiorem skumulowanej chmury perfum. Zwłaszcza latem, gdy w pomieszczeniach robi się duszno, mocne zapachy mogą być wręcz drażniące dla otoczenia. W wakacje lepiej postawić na lżejsze nuty. Drzewne i korzenne akordy dobrze wymienić na owocowe czy kwiatowe tony. Wiele firm przygotowuje letnie odsłony klasycznych kompozycji lub wypuszcza na rynek limitowane wakacyjne flakony. Na przykład Mexx Forever Classic Never Boring jest wręcz wymarzonym towarzyszem urlopu. Wyjątkowa, kwiatowo - owocowa kompozycja na bazie nuty gruszki, czarnej porzeczki, mandarynki i brzoskwini jest świeża i soczysta. Idealnie wchłania się w opaloną skórę i pięknie koresponduje z letnimi kreacjami. Z kolei  Mexx Summer Festival to nie tylko świeży, energetyczny jak letnie festiwale zapach, ale i świetnie zaprojektowany flakon, który wytrzyma podróż w każdych warunkach i wakacyjne szaleństwa!

Miejsca, które pachną dłużej

Reklama

Kiedy słupek rtęci mija dwudziestą piątą kreskę, zmienia się nie tylko gama zapachowa, po którą chętnie sięgamy, ale także sposób aplikacji perfum na skórę. Pod wpływem temperatury ciało poci się szybciej, a aromat perfum (nawet tych z najwyższej półki) szybciej się ulatnia. Na szczęście są jednak miejsca na ciele, które spryskane perfumami, będą pachniały długo.

Najważniejsze to nie pryskać perfumami ubrań. Ich kontakt z odzieżą może trwale uszkodzić ulubioną sukienkę czy bluzkę. Zarówna na jasnych, jak i ciemnych ubraniach mogą zostawić nieestetyczne plamy.

Idealnym nośnikiem zapachu perfum, zwłaszcza latem, są włosy! Wychodząc z wanny, rozpyl perfumy i wejdź w chmurę zapachu. Perfumy "osadzą" się na całym ciele i włosach. W przypadku krótkich włosów, zapach najdłużej zatrzymuje się w okolicy cebulek, a przy długich - na końcach kosmyków. Warto perfumować także te miejsca, w których krew krąży najintensywniej (nadgarstki, zgięcia łokci czy pod kolanami). Bardzo dobrym nośnikiem zapachu jest tłuszcz. Jeśli chcesz, by zapach utrzymywał się długo, przed aplikacją kropli perfum, posmaruj skórę odrobiną wazeliny. Dopiero później spryskaj ciało.

Działaj kompleksowo

By uzyskać efekt pachnącego od stóp do głów ciała, skompletuj cały zestaw z tej samej linii kosmetycznej. W wielu przypadkach kupić możemy nie tylko perfumy, ale i balsam czy krem o tym samym zapachu. Im więcej powierzchni ciała pokryjesz ulubionym zapachem, tym dłużej będzie on wyczuwalny dla otoczenia!

Przechowuj rozsądnie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że równie ważne, jak aplikacja perfum na odpowiednie miejsca ciała, jest także miejsce, w którym są przechowywane. To bardzo ważne zwłaszcza latem. Większość trzyma perfumy w szafce w łazience. Niestety, to pomieszczenie stale narażone na skoki temperatury i dużą różnicę wilgotności. Takie "hartowanie" jest zabójcze nawet dla najbardziej prestiżowych zapachów. Dużo lepszym pomysłem jest przechowywanie ulubionego flakonika w szafce lub toaletce w nieklimatyzowanym (lub klimatyzowanym cały czas) pokoju.

Pamiętaj także, że perfumy mają swój termin przydatności. Gdy długo nieużywane perfumy przybierają podejrzaną, ciemną barwę, nie stosuj ich. Zmienić się może nie tylko ich zapach, ale i stają się bardziej alergizujące. Mogą także zacząć brudzić ubrania.

Reklama

Najlepsze tematy