Nowości w świecie perfumiarstwa

Dawniej produkcja perfum opierała się głównie na genialnym nosie ich twórcy. Dziś nowoczesne technologie pomagają nam stworzyć perfekcyjny zapach niemal bez udziału czynnika ludzkiego. W jaki sposób powstają zapachy zamknięte we flakoniku?

Choć wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, węch jest jednym z najważniejszych zmysłów. Odpowiedzialna za powonienie kora gruszkowata jest umiejscowiona zaraz obok obszarów mózgu odpowiedzialnych za pamięć i emocje. Dzięki temu łatwiej przypominamy sobie o różnych wydarzeniach, kojarząc je za pomocą zapachu. Nic więc dziwnego, że producenci perfum prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych technologii, by utrwalić zapach z flakonika.

Ulotny jak mgła?

Reklama

Mówi się, że aromat perfum jest ulotny niczym poranna mgła, jednak wcale nie musi tak być. Dla klientów nie liczy się wyłącznie piękny zapach. Równie istotne jest, by zapach utrzymywał się jak najdłużej. Według danych zebranych przez Mexx aż 60 procent kobiet i mężczyzn deklaruje, że trwałość perfum, których używają ma dla nich bardzo duże znaczenie.

W odpowiedzi na ich potrzeby, marka Mexx do produkcji swoich zapachów wykorzystała nowoczesną technologię Time Release , dzięki której aromat uwalnia się stopniowo przez cały dzień. Na czym ona polega?

Time Release opiera się na technologii kapsułkowania. Oznacza to, że zapach jest zamykany w cząsteczce cyklodekstryny - naturalnie występującego cukru, rozpuszczalnego w kontakcie z wodą. Kapsułka ma budowę zbliżoną do pierścienia, w którym centralna wnęka przyciąga olejki eteryczne, a powłoka przyciąga wodę.

Tak zbudowana cząsteczka może pochłonąć wszystkie olejki zapachowe perfum niczym gąbka, aż do momentu, gdy zostanie całkowicie nasycona. Aromat pozostaje zamknięty we wnętrzu kapsułki aż do momentu rozpuszczenia przez wodę. Naturalna wilgoć naszej skóry uwalnia stopniowo zapachy uwięzione we wnętrzu cząsteczki cyklodekstryny. Dzięki temu zapach perfum jest bardziej intensywny, a my możemy cieszyć się nim przez wiele godzin.

Niezwykłe połączenia

Technologia Time Release to nie jedyna nowość w świecie perfumiarstwa. W tej dziedzinie wciąż pojawiają się nowe tendencje, dzięki którym twórcy eksperymentują z nowymi zapachami. Jedną z takich nowości jest trend Modern Classics, który polega na łączeniu ze sobą kilku nieoczywistych zapachów. Jak to wygląda w praktyce?

Mężczyźni, którzy chcą pachnieć jednocześnie męsko i zmysłowo mogą sięgnąć po perfumy Bruno Banani Man’s Best, w którym pikantna woń przypraw kontrastuje z nieoczywistym, słodkim zapachem jabłek i pomelo.

Piękne aromaty działają pozytywnie na nasze emocje. Dzięki dopasowanym i charakterystycznym perfumom, możemy na dłużej zagościć w pamięci wszystkich, których spotkamy. Liczy się jednak nie tylko sam zapach wydostający się z flakonika, ale również jego trwałość. Nowoczesna technologia Time Release pozwala nam cieszyć się pięknym, stopniowo uwalnianym aromatem przez cały dzień.


materiały promocyjne

Reklama

Najlepsze tematy