Okazje i ich celebrowanie - jak nie zapominać o ważnych okazjach?

Jak często zdarzyło się, że zapomniałaś o jakiejś okazji? Dlaczego tak istotne jest, by odpowiednio celebrować ważne dla naszych bliskich dni? I przede wszystkim: co zrobić, by o tym wszystkim pamiętać?

Nawet jeśli obudzona w środku nocy potrafisz wyrecytować datę urodzin przyjaciółki, rocznicy ślubu czy imienin mamy, czasem zdarza się, że w codziennym pędzie nie patrzysz na kalendarz. W ostatniej chwili orientujesz się, że zbliża się ważny dzień, a ty zupełnie nie jesteś na niego przygotowana. Co możesz zrobić, by zapamiętać o wszystkich istotnych okazjach i nie szukać prezentu na ostatnią chwilę?

Kalendarz

Reklama

Najprostszą metodą na zapamiętanie dat ważnych wydarzeń jest wpisanie ich wszystkich w kalendarz. Warto zabezpieczyć się podwójnie i skorzystać zarówno z mobilnej wersji, jak i z analogowej, wiszącej na ścianie w kuchni czy pokoju.

Poświęć jedno popołudnie i wpisz wszystkie ważne okazje do kalendarza w telefonie. Ustaw przypomnienie kilka dni przed i w tym konkretnym dniu, by nie zapomnieć zorganizować prezentu i złożyć życzeń.

Podobnie zrób z kalendarzem ściennym. Pozakreślaj w nim wszystkie istotne daty i zawieś w widocznym miejscu. Skreślaj dni, które minęły, żeby widzieć ile zostało do jakiejś okazji. Patrząc w kalendarz każdego dnia podczas popijania porannej kawy, mniejsze prawdopodobieństwo, że przeoczysz urodziny przyjaciółki czy rocznicę ślubu rodziców.

Prezent w pogotowiu

Jeśli z natury jesteś raczej roztrzepana i często czekasz z działaniem na ostatnią chwilę, postaraj się przygotować awaryjne prezenty dużo wcześniej. Są rzeczy, które mogą stać w szafce i czekać na swoją kolej, a jednocześnie idealnie nadają się na podarunek przy każdej okazji.

Zrób rozeznanie, jakich zapachów używają twoi bliscy. W wolnej chwili zakup perfumy dla każdego z nich i trzymaj je schowane w pogotowiu. Jeśli przypomnisz sobie o urodzinach w ostatniej chwili, zawsze będziesz mogła sięgnąć do szafki po sprawdzony, gotowy podarunek.

Zapamiętanie dat

A co w momencie, gdy masz problem z zapamiętaniem nawet najbardziej istotnych dat, przez co zapisanie ich w kalendarzu jest niemożliwe? Korzystaj w życiu z trików, które pomogą ci je wszystkie spamiętać. W zapamiętaniu daty rocznicy ślubu pomoże ci wygrawerowanie jej na obrączkach. Co jednak zrobić, gdy zapominasz o urodzinach najbliższych?

Przeglądnij ich konta w mediach społecznościowych i sprawdź, czy mają upublicznioną datę urodzin. Jeśli nie - przeglądnij zdjęcia i wpisy. Może kilka lat temu chwalili się udaną imprezą urodzinową, albo ktoś składał im publicznie życzenia?

Co z pozostałymi osobami, które nie mają kont w portalach społecznościowych, takimi jak babcia czy dziadek? Spróbuj pod jakimś pretekstem wyciągnąć tę informację od innego członka rodziny i, gdy tylko ją uzyskasz, zapisz ją w kalendarzu. Gdy już zbierzesz wszystkie daty i zapiszesz je w jednym miejscu, nie będziesz miała problemów z ich zapamiętaniem.

Dlaczego tak ważne jest, żeby o tym wszystkim pamiętać? Celebrowanie różnych okazji wzmacnia więzi, pokazuje, że zależy ci na twoich bliskich, a w związku pozwala przełamać rutynę. Czasem warto odciągnąć się od codziennych obowiązków, by choć ten jeden dzień był wyjątkowy dla ważnej dla ciebie osoby.

Reklama

Najlepsze tematy